Žďárská liga v požárním útoku

Dne 21.8.2005 se konala soutěž ve Lhotkách. Na okraj musím poznamenat, že příjezd do této vesnice vede přes Sviny, kde je sice křižovatka, ale cedule s nápisem Lhotky už ne. Takže jako každý rok jsem si nebyl jistý jestli opravdu doprava.

Ale zpět k soutěži, celá trať je travnatá poměrně dost z kopce, což dává tušit dobrým časům (podobný sklon bych přirovnal k Litavě). Základna ovšem není betonová či nijak jinak zpevněná, pouze koberci (což některým závodníkům kupodivu vyhovuje víc). Startérem byl litavský rozdělovač, který sice startoval pěkně, ale jako obvykle na Žďárské lize nikdo nevracel ulité starty (sám jsem jeden měl). Škoda, mohlo by to trošku zlepšit pověst této ligy. Aspoň můžeme pochválit Lhotecké hasiče, že si půjčili 100% funkční časomíru z Litavy. Počasí bylo oblačné a teplota docela příjemná okolo 21°C. Hlasatelem byl náš starý známý pan Slámečka. Jinak mě zklamalo občerstvení, kofola došla po hodině a zbylá limonáda byla taková nic moc. Klobásy došly v druhé polovině také a párky místo nich nebyly nijak oslnivé. Samotná soutěž začala ve 13:10 nástupem soutěžních družstev, z nichž šly na start první ženy.

Jako první šly domácí Lhotky, které všem vypálily rybník historicky nejrychlejším časem 17:51 a tím se staly vítězkami ŽL ročníku 2005. Svůj rekord si odbylo i Olší, kterému se podařilo časem 20:32 a s půjčeným strojníkem umístit na druhém místě a celkově se posunout na 5. místo ŽL. Na třetím místě se umístily Dolní Loučky s časem 22:12, který je udržuje na 2. pozici ŽL před Lhotkami B s náskokem 15 bodů. Samotné třetí Lhotky B s časem 28:20 (7.místo) musí těžce odrážet útoky čtvrtého Netína s časem 24:13 (4. místo). Rozdíl se tedy mezi 4. a 3. místem ŽL ztenčil na 3 body.

Kategorie mužů nepřinesla žádné převratné změny v pořadí ŽL, ačkoliv se to čekalo. Litava A jako obhájce titulu úspěšně odrazila útok Laviček a utekla o 6 bodů za přispění borců ze Stanovišť, kteří se dokázali mezi tyto dva celky protlačit. Všechny špičky ŽL převálcovali jako tradičně borci z Benetic, kteří časem 17:43 ukázali, jak se za to musí vzít. Třetí v ŽL Olší sice časem 20:85 neoslnilo, ale jeho pronásledovatel ze 4. pozice Litava B nespojila béčka a tím pádem se stíhání, aspoň prozatím odložilo do Katova. Ani Kaly, které jsou řazeny mezi špičku neukázaly to, co v nich je. Pochválit můžeme Radostín C, který se vytáhl časem 18:83. Ukazuje, že číslování A,B,C neplatí výkonnostně. Pokud mu to vydrží, tak se může při haluzové konstelaci hvězd probojovat na 4. místo ŽL.

Závěr: V kategorii žen sice není takové drámo o první pozici jako v kategorii mužů, ale o zbylá dvě místa bude ještě pěkná řež. U mužů je pořadí velice napínavé, sice je mezi 2. a 3. místem díra, která se už nedožene, ale o to větší řež bude o 1. a trochu menší o 3. místo.

Komentář napsal: Jarda z SDH Olší
Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová