Žďárská liga v požárním útoku

Poprvé v historii ŽL se soutěž dostala do pořadatelství obce Katov a nutno říci, že se toho chopila za správný konec. Ještě před rokem zde byla soutěž, která nebyla zařazena do ŽL, soutěž, kde se závodníci na základně utápěli v bahně, běželi po strništi plném výmolů. Pořadatelé slíbili změnu a to dodrželi. Konečně došlo na zpevněnou základnu, místo strniště byla tráva (sice nevelké kvality, ale lepší než nic), bez výmolů, vyjetých kolejí. Celá trať je do kopce, vlastně je to Litava z druhé strany. Bohužel si musím opět rýpnout do občerstvení, kde sice bylo jako standardní jídlo klobásy a pivo (oboje poměrně dobré chuti), jenže všechno bez uvedených cen (až na Kofolu). Na druhou stranu všechno doprovázelo pěkné počasí, takže vše špatné bylo ten tam. Ale k soutěži.

Přihlásilo se zde 14 týmů mužů a 6 týmů žen, což není bůhví jaká účast, ale na začátek to není špatné. Vlastně zde byly všechny týmy pravidelně jezdící ŽL, až na Kuřimské Jestřabí. Jako první na start šel domácí Katov, který časem 26:97 svoje domácí příznivce moc nepotěšil. Poté šel vedoucí celek ŽL Litava "A" a nasadila laťku velmi vysoko (18:59). Vypadalo to, že se zase o krůček vzdálí Lavičkám. Jenže co ti zde předvedli, to se musí smeknout, do kopce za 18:20 ??? paráda, v tu chvíli vzali všem vítr z plachet a dokazují, že s titulem ŽL to myslí opravdu vážně. Náskok mezi těmito celky se snížil na pouhé 3 body a v Novém Městě to budou velké nervy. Poté šla Litava "B", která potřebovala zaútočit na Olší a snížit bodovou ztrátu na 3. místo ŽL. Bohužel problémy na levém proudu je nechaly letos bez šance na stupně vítězů ŽL, protože Olší s časem 19:20 oprava: 19:02 má již jisté 3. místo. Dlouho spící medvěd z Kalů se probudil ze sérií výbuchů a ukázal že umí (18:80) a vyhoupl se na 4. pozici ŽL a odsunul tím Litavu "B". Zmínit můžeme Dolní Loučky, které poprvé v roce získaly cenný 1 bod za čas 24:04.

V klání žen to byly zajímavé momenty. Na start se jako první postavily ženy z Dolních Louček, které držely 2. pozici o 15 bodů před Lhotkami "B". Po výbuchu rozdělovače a následné diskvalifikace za cizí vstup na trať nezískaly ani jeden bod. Ani následné protesty na výsledku nic nezměnily. Hozenou rukavici dokonale využily Lhotky "B" a časem 20:68 (2.místo) jsou na dostřel Dolním Loučkám na pouhé 3 body. Jistou teoretickou šanci na 2. místo v ŽL má i Netín, který by musel v Novém Městě opravdu nastartovat.

Celkově řečeno se rozhořel stejně velký boj jak o 1. místo mezi muži, tak o 2. místo mezi ženami. V Novém Městě nezávidím těmto celkům, protože to budou nervy. Ale list má jako vždy dvě strany, protože kdyby bylo vše rozhodnuté, tak je to o ničem. Takto každý musí dělat to, co dokáže nejen jeho technika, ale hlavně co dokáže on sám. Netýká se to jen prvních tří týmů, které jsou na míle vzdálené středu tabulky, je to i na ostatních. I když jste třeba na pátém, šestém či posledním místě, bojujte abyste měli radost. Radost z boje. A o tom to je celé je.

Komentář napsal: Jarda z SDH Olší
Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová