Žďárská liga v požárním útoku

Ženy Lhotky A, čas 21,47Tak máme za sebou další dvě soutěže Žďárské hasičské ligy. Druhé kolo, Memoriál Jaroslava Vaňka, se konalo v neděli 1. května na náměstí ve Velkém Meziříčí, o čtrnáct dní později byla hostitelem Litava.

Tradičně dobrá účast mužských družstev ve Velkém Meziříčí letos trochu utrpěla oslavami předešlé čarodějnické noci. Ale nestěžujme si, nebo bude mnohem hůř :o) Při pohledu na benetickou avii jsem si vzpomněl na osmnáctku, která na této asfaltové trati padla někdy před třemi lety. Moje naděje se vyplnily a hned ve třetím útoku Benetice pokořily devatenáctisekundovou hranici časem 18,84. Ostatní favorité pak předvedli "pouze" devatenáctky - nejblíž se se přiblížila Litava A, následovaná Litavou B, Lavičkami a radostínským áčkem - takže vlastně špička loňské ligy.

Ženských družstev dorazilo sedm, což je slušná účast, s útoky to ale bylo trochu horší. Zvítězily Lhotky A se spadlým košem a časem 21,43.

Plumlov v LitavěLitavákům se i letos podařilo nalákat na jejich rychlou trať několik zvučných jmen, jmenujme Černovice a Plumlov, loňské vítěze Velké ceny Blanenska, resp. Extraligy České Republiky. Laťku nastavilo hned v prvním útoku domácí áčko pěkně vysoko: 17,50. Padlo celkem šest osmnáctek (Benetice, Kaly, Žernovník, Olší, Lavičky a Starý Lískovec Sport), pod osmnáct však zaběhly jenom zmiňované Černovice (rovněž 17,50) a Plumlov (17,82). Na závěr soutěže se konal rozstřel mezi Litavou A a Černovicemi o putovní pohár (nikam neputoval) a pětifinále o sele. V něm si Plumlovští spravili chuť ze základní soutěže a vytvořili rekord trati - 16,97!

Ženskou soutěž jsem bohužel nemohl vidět. Zvítězil Sychotín (18,10) těsně před Lhotkami A (18,27).

Při pohledu na průběžné pořadí mužů zjistíme, že Litava A to myslí opravdu vážně - s náskokem 19 bodů suverénně utíká skupince tří dalších favoritů (Benetice 23, Litava B 22 a Lavičky 21 bodů), ostatním družstvům zatím patří 15 a méně bodů. Momentálně největším skokanem je Olší. Zatímco loni šli pouze dvakrát těsně pod 22 sekund, letos už mají na kontě pěkné časy 20,10 a 18,60.

Odkazy: článek na stránkách Velké ceny Blanenska

Sepsal: Martin - Lhotky
Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová