Žďárská liga v požárním útoku

Řeka Loučka

V neděli 13. února se v Dolních Loučkách konalo první letošní kolo Žďárské hasičské ligy. Účast nebyla špatná - 20 družstev mužů a tři družstva žen.

Všichni, kdo se těšili na tradiční cihlově červené blátíčko, byli zklamáni. Celou trať pokrývala podivná směsice sněhu, ledu a vody. Naštěstí po ruce ležela hromada štěrku, a tak si závodníci aspoň část trati posypali.

I přes vyjímečné podmínky soutěž neztratila napětí a spád. O výsledném pořadí nerozhodovaly klouzance ani počasí, ale správně načasovaná voda a sestřiky. Prvních pět časů se vešlo do rozmezí 1,2 sekundy.

V ženské kategorii se žádné překvapení nekonalo, rozhodovaly zkušenosti. Popřejme nováčkům - holkám z Heroltic - hodně úspěšných startů v letošní lize a doufejme, že neúčast Netína a Velkého Meziříčí způsobil jen zimní spánek.

A kdo tedy vyhrál? Nejlepší jízdu na ledu předvedli muži z Litavy A s časem 21,68 a ženy ze Lhotek s časem 22,94. Další kolo ŽHL - Memoriál Jaroslava Vaňka - se uskuteční 1. května na náměstí ve Velkém Meziříčí.

Odkazy: článek na hasici.cz

Sesmolil: Martin - Lhotky
Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová