Žďárská liga v požárním útoku

12. února se uskutečnila první soutěž ŽL ročníku 2006 v Dolních Loučkách. To všechno s novými pravidly, novými rozhodčími a novými nadějemi.

Mnozí lidé, kteří si minulý rok libovali v tunách rozbředlého sněhu byli asi zklamáni, protože trať i přilehlé okolí se docela pěkně proměnilo v něco, o čem nebylo minulý rok ani vidu. Trať byla pokryta udusaným sněhem, pod ní vrstva ledu, která neměla na průběh závodu vliv. Základna posypaná a naprosto dostačující. Teploty, které se pohybovaly během týdne hluboko pod bodem mrazu, si vybraly svůj den a vysvitlo slunce. Po celý závod bylo na toto období relativně teplo, takže ani k zamrzáním hadic nedocházelo. Občerstvení bylo průměrné, jen odpadkový koš jsem našel jen jeden.

Vítězové z Litavy Samotný závod začínal v 10:00 kategorií muži, do které se přihlásilo slušných 19 družstev. Přijeli i borci z Trnavy, Želetavy, Újezd u Rosic, Krokočín a jiné. Mezi prvními favority na přední umístění bylo na startu Olší a s časem 21:60 jim to stačilo na 5 místo. Vyšší místa obsadily jen týmy s časem od 20:74 (Újezd u Rosic) až po 20:25 (Litava). Takže rozhodovala každá setina. Mistři ŽL Lavičky se museli spokojit se 3. místem za čas 20:54.

Akrobatická vložka Závod žen byl oproti minulému roku kvalitnější, protože se přihlásilo 7 družstev oproti 3 z minulého roku. Favoritky na vítěze Lhotky "A" nezvládly útok tak jak si představovaly a toho využily Heroltice, které dokázaly vyhrát i přes jejich "rozpoložení" z plesu, který se u nich konal v sobotu, den před závodem. Třetí místo urvalo Velké Meziříčí "B" s časem 24:60. Jediná dvě družstva z celého dne nedokončila, a to Olší a Dolní Loučky.

Vítěz rozstřelu, muži z Olší Po tomto klání přišel na řadu rozstřel o pohár ministra vnitra. Obavy ze zamrzání hadic a následné ucpání proudnic se nepotvrdily, jelikož měla většina buďto 2 sady hadic, nebo je prostě dala do auta a zatopila. Boj to byl velice vyrovnaný. První 4 družstva měla mezi sebou rozdíl pouze 0,33 sec. Nakonec mělo největší štěstí Olší a dokázalo na 2B vyhrát s časem 17:25. Ke konci přijel i sám ministr vnitra, leč "bohužel" žádný vetší proslov neřekl. Tak aspoň bylo vidět, že o nás někdo ví.

Na závěr bych zmínil dodržování nových pravidel. Nevím, či si zapomněli rozhodčí pravidla přečíst, ale takové dresy z kalhot, nebo ulité starty byly k vidění. K čemu pak ty pravidla jsou, když je nikdo nedodržuje, nevím. Jen doufám, že se je rozhodčí naučí.

Odkazy ke článku: fotky | fotky na stránkách Heroltic | diskuze | nová pravidla ŽL | článek na stránkách MV

Komentář napsal: Jarda z SDH Olší
Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová