Žďárská liga v požárním útoku

Další sezóna se kvapem blíží a Žďárská liga do ní vstupuje s několika důležitými změnami. V krátkosti vás s nimi seznámím.

Technické záležitosti

  • Od letoška jsou na chladiči povolené podpěry pro savice, a to celkem velkoryse – můžete si udělat podpěry až do výšky víčka chladiče. Samozřejmě i malý drátek postačí k tomu, aby savice nespouštěla plyn při každém sklouznutí.
  • Vnitřní průměr proudnice a světlost oka sacího koše byly upřesněny, a to celkem prozřetelně v souladu s Extraligou. Pokud nemáte nějaké extrémní úpravy, nemusíte hledat podrobnosti.
  • Pořadatel může na dráhu umístit „erární značky“ - každých 18 metrů pro muže a po 17,5 metrech na ženské trati. V tom případě je zakázáno sprejovat si na zem vlastní malůvky.

Organizační změny

  • Přihlášky se budou povinně vypisovat na každé soutěži. Vypíšete jména, bydliště a data narození závodníků plus kontakt na vedoucího družstva. Bez přihlášky nebudete puštěni na start. Brzy sem dám přihlášku ke stažení, tiskopisy by měly být k dispozici i na soutěži.
  • Nejvíc diskutované pravidlo, o půjčování soutěžících, bylo zmírněno (i když v jedné chvíli chyběl jen jeden hlas k tomu, aby zůstalo při starém). V podstatě jde o návrat k předloňskému 7+5 s převlékáním dresů, ovšem letos půjde o 7+7+5. Když přijedete na soutěž v pěti lidech, seženete dva kompletní týmy a vyměníte si nějaký ten dres, můžete odstartovat. V šesti lidech by s půjčováním neměl být problém. Tohle téma možná vydá na samostatný článek.
  • Důležitá změna – Žďárská liga přímo nařizuje diskvalifikaci družstva při nedodržení pravidel! Pořadatel již nebude moct pustit na start družstvo, i kdyby sebevíc šlo „mimo soutěž“. Mělo by se tak předcházet podobným nepříjemnostem z předešlých dvou let.
  • Bodování – bodováno bude prvních 15 míst! Budou tak mít větší motivaci družstva, která jezdila pravidelně, ale nedostávala se tak často do první desítky. Stupnice bude stejná, jako mají muži na Blanensku a Extralize, ovšem my ji stejně jako dosud budeme používat pro obě kategorie.
  • Co se týká peněz, byly navýšeny minimální finanční odměny na soutěžích (i když většina pořadatelů by tyto zvýšené odměny splnila už i loni). Rozdělení celoročního prize money bylo poupraveno tak, aby věrněji odpovídalo poměru mužů a žen na Žďárské lize.

Snad je to z pohledu soutěžících všechno. Pokud jsem na něco důležitého zapomněl, nebo vás zajímají podrobnosti k tomu či onomu, ptejte se v diskuzi nebo nahlédněte do úplných pravidel.

Martin - Lhotky
Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová