Žďárská liga v požárním útoku

Jura-Stanoviště

Jaké jsou podle vás nejlepší boty pro proudaře.Treter je na výběr docela dosti,ale málo která má pořádnou patu na brždění…Co myslíte?

18.3.2007, 22.31
Rosťa - Litava

Tak to musíš kamaráde zvážit, na kterém povrchu poběžíš. Asi je blbost běžet v tretrách v Medříči na náměstí. Tretry sou nejvhodnější crosové. Já mám Asics a dobrý a taky dost používaný sou Adidas Neptune(XS).Taky mě příde vysolit přes dva litry jako blbst, takže cena taky rozhoduje. Jinak tretry sou super, akorát při brždění u základny hoří hřeby až hrůza. Dál když je třeba po dešti a trávník je měkký a mokrý, tak beru raději tutfy. Rosťa.

19.3.2007, 07.33
Tomáš-Olší

na turfy nedám dopustit

19.3.2007, 13.09
Jarda

na kopačky nedám dopustit

19.3.2007, 13.38
Kidal Netín

Zásadně sandály, na pohyb kolem stánku s občerstvením absolutně top!!!

19.3.2007, 15.53
Rosťa - Litava

Musím Laďu trochu opravit. O totiž chtěl napsat, že na stánek s pivem nedá dopustit a boty jsou mu úplně fuk. Rosťa.

19.3.2007, 17.58
Ondra - Čikov

Je to těžký, ale myslím si, že na tvrdej povrch i asfaltovou základnou jsou nej tarfy…a na měkej kopačky-nejlíp půlměsíce,ale problém je to, když je mokro a beton kolem základny…tj těžký.

19.3.2007, 20.39
Rosťa - Litava

nic ve zlém, ale když říkám, že je něco nejlepší, tak bych měl znát všechny varianty. Rosťa. Ps. Pokud se pletu, tak se omlouvám.

19.3.2007, 23.06
Tomáš-Olší

vono je to těžký to by čolovek musel mít tři páry bot aby mel na každej povrch speciální. Tretry sou údajne vhodný na trávu ale zase je ničíš když s nima nabehneš na beton nebo asfalt turfy ty tak na betonu nebo na asfaltu netrpí ale zase to na něm může klouzat tam sou vhodný boty s hlatkou podrážkou. Já osobne teda behám furt v turfech protože se v nich cítim dobře možná až me dosloužijou tak si koupím neco lepšího třeba už nekdo vynalezne boty vhodný na každej povrch:-)

20.3.2007, 10.27
Rosťa - Litava

Já Tome troje boty stejně používám. Tráva : tretry Tráva po dešti : turfy Asfalt : hladká podrážka.

Turfy na asfalt taky jdou, ale je škoda hoblovat špunty, když se dá použít něco jinýho s hladkou podrážkou. Rosťa.

20.3.2007, 14.01
Pája Litava

Loni, když jsem začínal, jsem běhal v turfech. Pak jsem si pořídil tretry a už bych je za nic nevyměnil. Je sice fakt, že když je kolem základen asfalt, rychle se zbrousí hřeby, ale na trávě nemají konkurenci. A přidají vám na těch 100 metrech tak 0,3 vteřiny. Jedině tretry!

20.3.2007, 14.03
Pavel-Běleč

a jaké boty jsou nejlepší ke koši???? Naša bábi když jde s košem na pole na brambory tak si bere gumáky. Co vy na to??? :-)

20.3.2007, 14.31
Kidal Netín

No vždyť to říkám, jedině sandály

20.3.2007, 20.44
Verča Lhotky

No bych řekla že jsou nejlepší rychlý nohy!!!A pokud někdo běhá rychle tak může mejt aj sandály!!!(i když ty asi nejsou povoleny že?)

21.3.2007, 14.38
Jarda

Kopačky, jedině gumový kopačky

21.3.2007, 15.35
Voříšek-Litava

No podle mého je nejlepší obuv na běhání dřeváky, v tom se musí běžet jak pomásle:)

21.3.2007, 17.31
Jura Stanoviště

To:Pája Litava Máme všichni turfy,ale momentálně zvažuju koupi treter.Na straně nevýhod u mě stojí pořizovací cena kolem 2000 kč a hlavně taky mám bobky z toho,abych se u základny nenatáhnul(ostatně jsem na to expert):-)Ale zase za ty dva metry o který budu dál bych zaplatil zlatem…Dělalo ti zpočátku brždění u základny,res­pektive jestli stále dělá,nebo je má domněnka, že tretry u základem s pevným podkladem dost klouzají mylná?

22.3.2007, 10.16
Martin - Lhotky

Juro, pokud si budeš moct vybírat, ber botu s co nejvyšší a co "nejgumovější" patou, a manévrování na základně by neměl být problém.

Ještě tu nezaznělo jméno Newbalance – od nich stojí za pozornost tyto univerzální a krosové tretry. Kdyby tehdá byla možnost, bral bych je, mám výbornou zkušenost s jejich teniskama. Jinak ty krosové má náš Petr a zatím si nestěžuje, či jo?

A ještě něco tu nezaznělo – v tretrách pozor, nešlapat na hadice :o)

22.3.2007, 10.33
Rosťa - Litava

Brždění u základny v tretrách není vůbec problém a hlavně se chovají stejně, když je kolem mokrej beton,asfalt,dlaž­ba, nebo když je suchej. Což mám pocit, že se u tarfech říct nedá. Moje tretry Asics stáli od Romana 1500,–, ale není to dlouho, co mě kamarád upozorňoval, že je někde našel snad kolem 1200,–.Adidas byl taky docela levnej.Takže pořizovací cena není už zdaleka tak velká.Ty co psal Martin jsem nikdy nestudoval. Rosťa.

22.3.2007, 16.09
Krab

No já sem si pořídil Nikea zatím sem teda neměl možnost je vyzkoušet přímo při útoku ale co sem s nima běžel tak si je nemůžu vynachválit.

22.3.2007, 16.19
Petr-Lhotky

Tak na tretry já nedám dopustit, mám přesně ty co píše Martin a běhá se v nich parádně. Sehnal jsem je od jednoho týpka z Brna asi za 1100.

23.3.2007, 05.47
Kidal Netín

Sandály, sandály, sandály….…..

24.3.2007, 00.35
Jura-Stanoviště

Že jsem v těch sandálech ještě nikdy neviděl někoho běžet?:-)

24.3.2007, 11.53
Kidal Netín

Tak se letos pořádně dívej!

24.3.2007, 13.11
Jura-Stanoviště

se mrknu..

24.3.2007, 20.13
Kidal Netín

Tak ve V.M., doufám, že mě neumrznou prsty

24.3.2007, 22.11
Jura-Stanoviště

To by chtělo do obou noh něco kopnout..:-)Pak by jim možná bylo teplo.

25.3.2007, 11.07
Kidal Netín

No jo, kopnu, kopnu, ale co potom ty ruce?

27.3.2007, 23.27
Pája Litava

Píšu sice pozdě, ale přece. Rosťa sice píše, že brzdit v tretrách není problém. Má pravdu, že se chovají stejně ať už je asfalt mokrej nebo suchej, ale s tím bržděním, mám na to trochu jinej názor. Pokud jdete naplno, ne vždy se podaří ideálně zabrzdit. Už kolikrát jsem se pěkně podřel, když jsem to neubrzdil a Rosťu už jsem taky několikrát při uklouznutí skoro nabral s sebou. Tretry jsou výborná věc, ale na to brždění bacha, je to vo držku!!

28.3.2007, 20.44
Víťa Litava C

Tak s tím bržděním to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.Párkrát mě nevyšla noha a zabrzdil jsem moc prudko a málem jsem přeletěl přes základnu.Ale co já si pamatuju,tak nejlepší zážitek mám vůbec s tretrama poprvé v Sychotíně,kdy jsem tak 5 metrů od terče šlápl na patu a bylo po rovnováze.Jelo to jak po másle.Ale tretry nejsou pro každýho!To jste tady asi zapomněli napsat,že když se zpozdíte a běžíte třeba zároveň s trojákem,můžete si šlápnout na céčko a máte z toho cedník. Máto jako všechno svoje výhody a nevýhody!

29.3.2007, 06.37
Rosťa - Litava

tak to lidi vidíte, jaké máme v Litavě šmatlóny.Budu chodit s Laděm ke stánku, tam se s nima alespoň nebudu rozčilovat :) Rosťa.

30.3.2007, 20.58
Pája Litava

Šmatlóny?? Já nevím kdo se loni v Sedlaticích neudržel na nohách při útoku i když měl tretry!!?!!

31.3.2007, 22.59
Rosťa - Litava

Tak to vidíte, ti mladí dnes nemají ani trošku úctu k nám starším. Člověk asi je vezme pod křídla a oni se odvděčí svojí ústnatostí. Mě by zajímalo, zdali je to i v jiných sborech, nebo jen v Litavě. Rosťa.

1.4.2007, 19.54
Víťa Litava C

No tak tady musím dát Pájovi jednoznačně za pravdu,protože Rosťa loni v Sedlaticích…:-)Škoda mluvit.Akorát nevim z čeho se tam tak zliskal,protože pivo tam točili nic moc!A jen tak mezi řečí,neměli tam ani zdravotníka,jak jsem osobně pocejtil! A ještě k té úctě…Myslim si že Rosťa nemá úctů k nám,jako k mladším.Třebas Vopička Voříšek to může potvrdit.

1.4.2007, 20.31
milan

Asi nejlepší jsou tarfi. podle mě. No a vidím že mladá litava si taky musí do každého rejpnout a skritizovat.

23.4.2007, 13.26
Pája Litava

A to máme brát jak?? My nikoho nekritizujeme, jenom píšeme svoje názory.

23.4.2007, 20.40
Jarda

Myslím, že Milan píše taky svůj názor.

23.4.2007, 21.30
Máří

Nejlepší je běhat v galoších :D

26.4.2007, 10.04
raduš SDH Lhotky

já běhám už 5 let v sálovkác;)

26.4.2007, 12.44
Víťa Litava C

to Raduš:No v sálovkách je to taky takovej trošku adrenalin,protože pokud vím,tak sálovky mají docela hladkou podrážku a to vždycky nemusí být vhod.A pokud vím,tak Rasduš běhá dopředu a nezadaří se jít první,takže je ta tráva skoro pokaždý namáchaná a může to bejt dobrá klouzačka.Ale každej podle svýho vkusu!:-)

26.4.2007, 14.01
Kidal Netín

Skoro už jsem váhal, zda nezvolím Diadory, ale sandály jsou přece jen sandály!

27.4.2007, 23.30
Rosťa - Litava

Jasně Ladiku, celej den stát u stánku v Diadorách ??? Ale neboj se a klidně založ nové téma: Nejlepší stánková obuv :) Rosťa.

28.4.2007, 08.49
dan v.m.

Velmez má taky dyadori

30.4.2007, 14.43
Hustej-kluk

Tak lidi v pondělí poběžim na závodě 60 m takk sem zvědavej co ty tretry zvladnou…budu je mit poprvi tak držte palce :)

12.5.2007, 21.20
márty

čo to bolo§ něvjem čo se děje o kom očom je reč?

16.11.2007, 20.32
Kidal Netín

No, konečně po dlouhé době konstruktivní příspěvek! Go, Márty, go!

16.11.2007, 23.50
Topav Ostrava Heřmanice

doporučuju jedině tretry zadek 6 hřeby předek 9 ale hlavně musí být krosové a ne na dráhu papapa

15.2.2009, 22.29
martas

chlapi co je nejlepsi na fotbal na beton??? koupil jsem si salovky ale vydrzeli max dve hodky ale premyslim nad turfamy ale hravame i na umelce tak peosim poradte…

29.5.2016, 00.58
Hans cirkus

Na beton jsou nejlepší tretry a aspoň 12mm hřeby :D

30.5.2016, 06.25
Truny

2 martas: Na fotbal na beton asi opravdu nejlíp ty sálovky, není to sice ideální, ale na beton není úplně ideální nic. Všechno tam odejde poměrně rychle. Turfy na beton určitě ne.

5.9.2022, 16.55
Jméno:

Napiš taky odkud jseš. (Příklad: Petr - Bobrová)

Vzkaz:
Nechte prázdné (ochrana proti robotům):

Můžete používat zvýraznění textu, pojmenovávat odkazy a vkládat obrázky:

*kurzíva*, **tučný text** a ***tučná kurzíva***

"Pojmenovaný odkaz":https://www.zdarskaliga.cz

Obrázek: [* http_adresa_obrázku *]

"Jak se píšou ty hranatý závorky?"
[ = pravý Alt + f
] = pravý Alt + g.

Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová