Žďárská liga v požárním útoku

Na soutěži v Herolticích vyzpovídal Ondra z Čikova dva zajímavé soutěžící. Zde čtete první ze dvou rozhovorů. Druhý človíček nám něco na sebe a svůj tým prozradí zítra.

Jméno, tým, za který běháš, post?
Jana Kučerová, SDH Sychotín, stroj.

Jak dlouho sport děláš, kdo tě k tomu navedl?
V devíti letech jsem začala chodit do hasičského kroužku, kde jsem běhala za mladší žáky,dostala jsem se k tomu přes kamarádku. S holkama běhám letos druhou sezónu a jsem holkám vděčná, že mě vzaly do týmu a že můžu s něma běhat, protože mě to moc baví.

Má tento sport u vás doma nějakou tradici?
Jo, jo to má:-)… v rodině tento sport dělali skoro všichni a někteří se tomu stále věnují. V našem týmu rozdělovač běhá moje sestra.

Jak stíháš tréninky, závody a do toho školu / práci?
Stíhám to docela v pohodě, tréninky máme většinou v týdnu někdy navečer, což se dá stíhat a závody jsou o víkendu a ten čas si na to udělám. Hasičský sport mě baví a na závody jezdím ráda:-)

Jaký máš svůj největší dosavadní úspěch v PS?
Náš největší úspěch je pětinásobné vítězství Velké ceny Blanenska. (Já jsem teda s holkama vyhrála jen jednou, protože běhám teprve druhou sezónu)

Jak jsi spokojená s vašimi výsledky v roce v 2008 na ŽL?
Myslím, že můžeme být spokojeny, protože celkově jsme jely jenom 6 závodů (toto je dneska náš 7. závod na ŽL) a zatím se držíme na celkovém 4. místě, což je myslím dobré umístění. Uvidíme, jak se umístíme dneska.

Co myslíš, že by se dalo zlepšit?
Pořád je co zlepšovat.

Jak se cítíš před závodem? Je rozdíl běžet teď, 2 závody před koncem sezony, když máte šanci ohrozit ještě minimálně 3. místo, anebo v průběhu? Jestli jo, tak jaký?
Zatím jsem v pohodě, ale ta nervozita ještě přijde. Je to určitě rozdíl běžet v průběhu a 2 závody před koncem, v průběhu je to určitě klidnější než teďka, protože teď chce každé družstvo předvést maximum a buď se to povede, nebo ne. Rozhoduje se o celkovém pořadí ŽL.

Jsi spokojená s tím, že ženy chodí na řadu jako druhé? Nebo bys brala nějakou změnu? Myslíš si, že jsou obě kategorie stejně atraktivní nebo myslíš, že diváky přitahuje víc některá kategorie?
Jsem s tím spokojená. Na VCB jsou některý závody na asfaltu a tam obvykle chodí na řadu první ženy, ale mně vyhovuje, když jdeme až po mužích, je to pro mě lepší, zvykla jsem si na to a neměnila bych. Tak určitě každá kategorie je něčím zajímavá. Myslím, že v mužích jsou ty výkony daleko vyrovnanější než v ženách a kolikrát rozhodují setinky a je to víc napínavější, ale v každé kategorii je na co koukat:-)

Máte nějaké rituály před závodem?
Jasně:-) Když nás budete sledovat těsně před startem, tak to uvidíte.

Na co myslíš, že by se mělo víc zaměřit, aby byla ŽL ještě lepší?
Tak to nevím, podle mě je to hodně o pořadatelích, jak bude každý závod vypadat a jakou bude mít úroveň (organizace atd.)

Jak se těšíš na poslední závody právě ve Stanovištích?
Těším se, moc. Sice o vítězích ŽL je už rozhodnuto, ale určitě se bude ještě bojovat o další příčky v celkovým pořadí. Když jsem četla pozvánku, tak jsem zvědavá na to překvapení, co pro nás kluci připravili:-)

Co od nich očekáváš?
Určitě skvělé útoky v podání některých družstev, například jsem koukala, že jsou nahlášený holky z Nevcehle (vítězky Extraligy), tak nás tam bude určitě čekat velká konkurence. Bude to určitě pěkné zakončení celé Žďárské ligy pro rok 2008.

Já děkuji za rozhovor a přeji vám, ať se daří.
Taky děkuji.

Ondra - Čikov
Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová