Žďárská liga v požárním útoku

Kidal Netín

Tak přátelé, rada by byla ráda, kdybyste se zde vyjádřili a napsali poznatky na letošní průběh seriálu. Pokud bude liga fungovat i nadále, je třeba ji dále rozvíjet a formovat. Naším zájmem je, aby se zvyšovaly výkony, samozřejmě i výkony pořadatelů. Bez obalu se nestyďte a napište. Tento web býval základem všeho čeho jsme dosáhli při pořadatelské i sportovní výkonnosti.

26.8.2018, 00.19
Martin - Lhotky Sport

Drobnost: Delegát má být být na soutěži viditelně označený a co jsem si všiml, tak moc nebývá. Holky, co nahlašují půjčování, pak mají práci delegáta vypátrat. A třeba by se dalo místo reflexní vesty vymyslet něco nového :-)

27.8.2018, 12.45
Martin - Lhotky Sport

PS: Případně evidenci půjčování převést na hlavního rozhodčího nebo startéra, ti nikde netrajdají.

27.8.2018, 12.52
Rosťa - Litava

Ahoj, tak trochu reaguji na výtku některých proudařů z Čikova ( Ondra ) :-) z jiného vlákna. Ohledně rychlosti zadávání výsledků. Samozřejmě vím, že to není jen tak, protože po soutěži má pořadatel spoustu jiných starostí. Jako je úklid a samozřejmě věnování se kamarádům a taky si chce vlastní pořádanou akci užít. ( o alkohol se samozřejmě nejedná). Ale k věci. Netuším, jak moc by to bylo složité. Třeba by Martin Kaman věděl víc. Ale vytvoření online zadávání výsledků by vše vyřešilo. U počítače je na soutěži vždy šikovnej človíček, který výsledky zapisuje. Odpadne starost den po soutěži, když su vylitej jak váza, že mám někam poslat výsledky. A pro některé diváky, kteří tak nějak nemají čas jezdit na soutěže a ŽL sledují by to bylo rozhodně taky zajímavé. A o tom, že by to byl další krok do předu asi není pochyb. Tož chytří počítačoví lidé mudrujte.

30.8.2018, 08.09
Ondra - Čikov

Pokud se neurčí jsaný podmínky, který budou gradovat třeba až po „pokutu“ pro zodpovědnou osobu či sbor/ pořadatele, budeme se o tom bavit pořád dokola…když píšeš před nástupem výsledkovku, můžeš ji dát patřičnejm osobám, poslat ji na mail, když není net, vyfotit a poslat přes bluetooth nebo já nevím, co…třeba to dát na starost delegátovi, těch variant je plno. Ale nějak se to řešit musí. ŽL je docela sledovaná, aspoň podle toho, kolik lidí mi ještě ve středu večer píše, ať jim pošlu výsledky, protože neví, jak to dopadlo. Chce to si sednout a něco vymyslet. Dále…když už jsme u toho. Možná by stálo rozpoutat diskuzi o půjčování z nekompletního týmu, ano…jistým způsobem je to krok zpět, ale třeba bychom tak nalákali více týmů, kteří by na ŽL vyjeli jen tak doplňkově (JOL, TRL a snad možná i VCB se k tomu vrátily, ale VCB si jistej nejsem, ale jelikož tam jezdí 25+, tak je to asi stejně jedno) a co mě osobně vadí nejvíc – jsou začátky ve 12h a 13h, díky kterým sem z JOLky a TRL nikdo nedojede, nehledě na to, že když mám začátek v 11h, těch lidí si ten steak nebo jiný větší jídlo koupí podstatně víc, než když příjdou na 13.h po obědě…

31.8.2018, 08.40
Klára - Stará Říše

Já mám taky jeden bod do diskuze. Za tým Staré Říše bych chtěla vytknout to, jak se všechny kola Žďárské ligy táhnou, příprava 5 minut, pauza snad nekonečná. Je jedno jestli je na závodech 20 nebo 10 týmů, vždycky soutěž trvá stejně dlouho.

31.8.2018, 17.51
Kuba - Pasohlávky

Ahoj, já jsem se letos pár kol zúčastnil a taky se mi zdálo, že se ta soutěž nějak vleče, ale možná je to tím, že běhají dorostenci, což si myslím, že je skvělý tah a rozhodně bych od toho neupouštěl. Rozhodně bych upravil čas závodů, to by vám mohlo přinést pár týmů. S půjčováním bych taky moc nešpekuloval, protože to vám týmy jenom sebere. Úbytek týmů je problém většiny lig, které sleduji a nemyslím si, že problém v pravidlech nebo v cenách, jídle na závodech atd. Většina týmů je zaměřená na svůj výkon a na mládež se delší dobu kašle, tak že vymíráme. Pomalu, ale jistě.

31.8.2018, 21.19
Kidal Netín

Přátelé, na úvod musím říci, že jsem mile překvapen, že máte zájem na průběhu, a doufám, i pokračování ŽL v dalších ročnících a jejím vylepšování. To, že se jednotlivé závody protahují, je asi skutečně zařazením juniorských kategorií, které využívají 5minutové možnosti chystání + výměna strojů a omezovačů. Dospělé kategorie mají spád, co jsem postřehl cca po 3 – 4 minutách. Na druhou stranu musím poznamenat, že jsme byli v minulých ročnících zvyklí na delší průběhy soutěží (cca 25 týmů mužů, 12 žen). Jak píše Kuba výše, co si nevychováme, odjinud nám to nepřijede. Rada ovšem musí hájit nejen zájmy soutěžících, ale i pořadatelů. Soutěž by se dala zvládnout za 2 hodiny, ale na pořadatele jsou kladeny opravdu velké nároky, nejen finanční. Na účast místních fanoušků, kteří by odpili pivo a snědli steaky se také nedá spoléhat. Možná jsou přesyceni, alespoň u nás v Netíně mají okrskovou, ŽL, RCM, pak už je lepší si sednout doma k řízku nebo do hospody na nekelímkové.

Delegáti… znalí ví, že jsem zavedení delegátské funkce oddaloval, dokud to šlo. Pořád jsem cítil zodpovědnost za zdárný průběh soutěží, soutěžící se mohli dovolat u viditelných funkcionářů soutěže (hl. rozhodčí, startér, nebo moje maličkost).Sa­mozřejmě, je to věc, která ušetřila čas Radě, nicméně dobře vykonávaná. Na první soutěži ve V.M. jsem se snažil předvést, jak si to asi představujeme, ale zase se nepodařilo.

O začátcích soutěží se samozřejmě dá diskutovat, možná by bylo konečně přínosné, kdybychom si sundali soutěžní masky mezi ligami (minimálně v naše kraji) a začali spolupracovat a domlouvat se.

Některé stížnosti, pro mnohé k pousmání, byly také na závěrečné vyhlášení soutěží. Zastávám samozřejmě euforii vítězů a pořadatelů, nicméně i zde vidím jisté rezervy. Uplatňuje se zde pravidlo „u nás, po nás“. Ale i já, jako pořadatel mám jisté pochopení.

Další věcí je i to, že končí 3letý mandát Rady ŽL. Opravdu promysleme a na schůzi v Radostíně zvolme kompetentní vedení na další 3 roky. (Nerad bych, aby to vypadalo jako kampaň, mně už nápady došly, chce to mladou krev, nicméně doufám, že se na ŽL potkám s Vašimi dětmi a vnuky jako soutěžící D:)

A hlavně, tento příspěvek není uzavírajícím diskuzi…jak se mi už několikrát stalo)

5.9.2018, 23.17
Lucie

Je super, ze se sem pisou navrhy,které tuto ligu mohou o něco vylepšit. Ma otazka ale je, jaká je na závodech úloha delegáta, když se může v půlce závodů sbalit, odjet a nikdo to neřeší? Kdyby se k tomu takto stavěl každý, je delegat na soutěži naprosto zbytečný..

22.9.2018, 20.59
Kidal Netín

Otázka delegáta je probírána a zdůrazňována na každé schůzi, bohužel se najdou tací, kterým zodpovědnost nic neříká. V daný moment bylo důležité, že soutěž v Maršovicích dotáhl Cica. Zdeněk Dvořák, který byl pověřen funkcí, se takticky vypařil. Řešil jsem to se starostou sboru v Oponešicích, ale zřejmě sami neví, co s ním. Nehledě k jeho sportovním úspěchům, zachoval se jako malé děcko a mrzí mě, že tímto totálně shodil práci ostatních delegátů, kteří se snažili přistupovat k funci zodpovědně.

25.9.2018, 08.52
Mirek

Já bych se spíš zeptal, jak se Zdeněk Dvořák dostal do role delegáta, protože na seznamu ze schůze tam jeho jméno nefiguruje. Jaký je potom problém, když předal svoji roli delegáta na soutěži, když mu mohla být předána i před soutěží? A myslím, že Cíca to i tak zvládl skvěle.

27.9.2018, 08.08
Kidal Netín

Delegoval jej sbor v Oponešicích.

27.9.2018, 11.45
Lázňa - Radostín

Ahoj, ohledně delegování v Maršovicich to bylo tak, že mě Zdenda požádal, jestli bych to za něj nepřevzal, protože byl bohužel nucen ze závodů odjet (kdo by chtěl, když se poštěstí to zrovna vyhrát..), takže se nikam úplně nevypařil, jak bylo výše psáno. Delegovaní jsem přebral tak, že všechny náležitosti ohledně fungování byly splněny i nadále. Ano, možná jsem výsledky poslal o den déle, ale to by snad nemuselo tak úplně vadit. Na co asi zřejmě slečna Lucie naráží je, že nejspíš neměla kde nahlásit půjčování, protože se horko těžko delegát vůbec shání (za pár týmy, o kterých jsem věděl, že nejsou komplet jsem sám přišel a ptal se, jak to mají s tím půjčováním – viz. Bohuňov a Pavlov). Mohlo se například vyhlásit, že se změnil delegát nebo kde se nachází, ale to by se musel ještě někdo zajímat. Jinak to s tím půjčováním u žen se řeší furt s furt a nikam se to moc neposunulo. 

27.9.2018, 17.37
Kidal Netín

No, dobrý, určitě to nebylo náhlé, neočekávané, neodkladné. Ještě asi budu protivný, nicméně rozhoduje se na dráze a toto pochybení nemělo vliv na průběh soutěže, krom půjčování u děvčat. Už se těším na schůzi:-)))

30.9.2018, 16.43
Daniela - Velké Meziříčí Fň

Ahoj, tak jsme si řekly, že bychom taky napsaly, co se nám letos na Žl líbilo a nelíbilo. Předně musíme pochválit všechny pořádající týmy za super organizaci na závodech a bohaté občerstvení (velký palec nahoru pro domácí limču v Čikově a samozřejmě burgery v Maršovicích :D ) My nikde žádný větší problém neměly. Malou výtku máme k závodům v Čikově, kdy při příjezdu nikdo neorganizoval parkování, tak tam pak vládla trochu anarchie, kdy si někteří stoupli s autem na cestu a bylo jim jedno, že už nikdo další neprojede (asi sbor z Čikova předpokládal, že lidé budou při parkování přemýšlet, ale bohužel se tak u některých nestalo :D ). A taky pak to polévání vodou na stupních vítězů. Protože polévat vodou na stupních, které jsou obalené igelitovou fólií, je vážně o zdraví (taky se tam pár lidí skácelo). Ale jinak to byly super závody :) Zdlouhavý průběh závodů se tu řešil už mnohokrát, tak nás napadlo, jestli by se nějaký čas neušetřil tím, že by se mohlo začít chystat na základnu hned po skončení útoku předchozího týmu. Prostě i když tam bude ještě cizí mašina, na základnu by se už mohlo chystat. A pak to někdy až příliš zdlouhavé čekání na výsledky. Většina týmů se na to vykašle a jede raději domů. Ceny už většinou sbory mají nachystané a diplomy jsou za chvíli. Je jasné, že chtějí ještě doprodat nějaké jídlo a pití, ale myslím, že stejně v té pauze si už nikdo nic moc nekoupí. Na vyhlášení výsledků nás kvůli tomu zbude deset týmů a stojí to celkem za prd. S tím souvisí i ta často probíraná práce delegáta. Na některých závodech se určitě nehlídaly dřívější odjezdy, jinak by tu byly týmy, které by měly puntíků určitě více. Jak tu psal už Ondra z Čikova, i nám by se líbil dřívější start závodů. Mohl by se tím zvýšit prodej jídla a hlavně by třeba tolik týmů nespěchalo domů. Co nám ale vadí asi nejvíce je nedodržování startovního pořadí. Když si na firesportu zarezervujete například číslo 10 (tak aby někteří například stihli dojet, když mají nějaké jiné povinnosti) je to stejně k ničemu, protože pak přijedete na závody a běžíte klidně i první. A nebo jsou týmy, které se v pořadí přehodí, aniž by se Vás na to zeptali. Mělo by se tedy určit, jestli je hlavní přihlašování pořadí na závodech nebo firesportu. Pokud by to bylo na firesportu, tak by se mělo dodržovat, že když přijede např. deset týmů, tak tým, který se přihlásí na firesportu na pětku, prostě pátý půjde a týmy, které se budou dohlašovat na závodech, se mohou přihlásit jenom na volná místa.

2.10.2018, 10.31
Jméno:

Napiš taky odkud jseš. (Příklad: Petr - Bobrová)

Vzkaz:
Nechte prázdné (ochrana proti robotům):

Můžete používat zvýraznění textu, pojmenovávat odkazy a vkládat obrázky:

*kurzíva*, **tučný text** a ***tučná kurzíva***

"Pojmenovaný odkaz":http://www.zdarskaliga.cz

Obrázek: [* http_adresa_obrázku *]

"Jak se píšou ty hranatý závorky?"
[ = pravý Alt + f
] = pravý Alt + g.

Kontakty: vedení Žďárské ligy, správce webu
Programování Martin Kaman, grafika Zuzana Kamanová